Czy jesteś pewna, że prawidłowo nakładasz balsam na ciało? Oto 4 popularne błędy

Czy jesteś pewna, że prawidłowo nakładasz balsam na ciało? Oto 4 popularne błędy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy ma swój własny rytuał codziennej pielęgnacji skóry i ciała. Niektórzy lubią brać prysznic rano, inni wieczorem. Niektórzy zmywają makijaż za pomocą mleczka do demakijażu, inni używają tylko mydła i wody. Jeszcze inni nakładają balsam ​​na swoje ciało kilka razy dziennie. Czy jednak jesteś pewna, że prawidłowo aplikujesz balsam? W tym artykule zebraliśmy 4 błędy, które często popełniamy. 

Każdy kieruje się własnymi preferencjami jeśli chodzi o urodę i pielęgnacje ciała. Jednak dobrze jest zadbać o to, by pielęgnacja była dopasowana do rodzaju skóry. Pomyłki dotyczą zwłaszcza nakładania balsamu na ciało.

1. Za częsta zmiana balsamu do ciała

Skóra jest niezwykle wrażliwa. W niektóre dni może być sucha, na przykład z powodu włączonego ogrzewania, w inne może być tłusta. Takie zmiany nie oznaczają jednak, że należy zmieniać co chwila balsam. Jeśli często testujesz nowe kremy do ciała, mogą one podrażniać skórę.

Gdy już znajdziesz balsam do ciała, który Twoja skóra dobrze toleruje, najlepiej trzymaj się tej opcji i staraj się dostosować używanie balsamu do potrzeb Twojej skóry. Na przykład, jeśli danego dnia Twoja skóra będzie bardziej sucha niż zwykle, nałóż na nią trochę więcej kremu.

2. Złe składniki balsamu

Niektóre balsamy do ciała zawierają substancje, które mogą podrażniać Twoją skórę i mogą być odpowiedzialne za reakcje alergiczne. Dlatego najlepiej stosować krem, który nie zawiera parafiny, substancji zapachowych, emulgatorów i parabenów. Składniki te mogą wywoływać alergie kontaktowe.

3. Nieznajomość rodzaju skóry

Bez względu na to, jak dobre składniki ma balsam do ciała, jeśli nie pasują one do Twojego rodzaju skóry, możesz przestać go stosować. Aby dokonać właściwego wyboru, należy uważnie przyjrzeć się skórze. Czy znajdują się na niej jakieś suche miejsca? Czy są jakieś zaczerwienienia? Czy skóra Cię swędzi? Czy masz blizny lub problemy z pigmentacją, które wymagają szczególnej pielęgnacji? Ustal, jaki masz rodzaj skóry i dopiero wybierz odpowiedni produkt do pielęgnacji.

4. Zbyt długi czas po kąpieli

Po kąpieli w ciepłej wodzie pory skóry są otwarte i gotowe do wchłonięcia ważnych substancji pielęgnacyjnych. Ponadto cienka warstewka wilgoci, która pozostaje na skórze po kąpieli, zapewnia szybsze wysychanie skóry po odparowaniu. Dlatego dermatolodzy zalecają nałożenie kremu w ciągu trzech minut od wyjścia z kąpieli.

Najlepszy czas na zastosowanie balsamu do ciała

Po prysznicu 

Według dermatologów jednym z najlepszych momentów na zastosowanie balsamu do ciała jest czas bezpośrednio po kąpieli. Skóra jest wtedy wilgotna, a większość środków nawilżających działa najlepiej właśnie wtedy. Po prysznicu woda szybko odparowuje ze skóry, co może powodować jej wysuszenie. Najlepszym sposobem jest nałożenie balsamu bezpośrednio po kąpieli, gdy skóra jest jeszcze lekko wilgotna.

Przed ćwiczeniami

Jeśli zamierzasz ćwiczyć na świeżym powietrzu, najpierw przygotuj skórę, nakładając na nią lekki, niezatykający porów balsam. Jeśli na dworze jest zimno lub powietrze jest suche, zmniejszy to suchość skóry, która występuje często po treningu.

Po goleniu

Oprócz usunięcia niechcianego owłosienia golenie usuwa również górną warstwę powierzchniowych komórek skóry – czyli je złuszcza. Aby ochronić skórę przed podrażnieniami i wysuszeniem, nałóż balsam do ciała lub krem ​​nawilżający.

Przed snem

Podczas snu wilgoć jest usuwana ze skóry, dlatego tak ważne jest stosowanie balsamu do ciała przed snem. Ponadto uczucie miękkiej i gładkiej skóry jest naprawdę przyjemne.

Po zastosowaniu peelingu

Po zastosowaniu peelingu do ciała niezbędne jest nawilżenie skóry. Pomoże to ukoić górną warstwę skóry i wzmocnić barierę wilgoci.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda proces wypieku tradycyjnego piernika? Tajemnice starych receptur
Jak wygląda proces wypieku tradycyjnego piernika? Tajemnice starych receptur
Odkryj sekrety tradycyjnej receptury na piernik w naszym najnowszym artykule. Zanurz się w proces wypieku, od składników początkowych po gotowe ciasto.
Optymalizacja pracy w gastronomii – jak wybrać najlepszy sprzęt?
Optymalizacja pracy w gastronomii – jak wybrać najlepszy sprzęt?
Dowiedz się, jak odpowiedni sprzęt może zrewolucjonizować Twoją restaurację, zwiększając efektywność i zyskowność. Przeczytaj, jak dokonać optymalizacji pracy w gastronomii.
Jak stylizować fuksjową sukienkę na różne okazje?
Jak stylizować fuksjową sukienkę na różne okazje?
Odkryj praktyczne porady na temat stylizacji fuksjowej sukienki, dopasowując go do każdej okazji. W tym poradniku znajdziesz pomysły na codzienność, imprezy, a nawet biznes spotsykania!
Ostatnie wpisy