Jak ogrodzić ogród?

Aranżacje
Jak ogrodzić ogród?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowy ogród powinien być miejscem zacisznym, prywatnym i bezpiecznym. Niestety ciekawskie spojrzenia przechodniów lub sąsiadów potrafią nie tylko zaburzyć intymny klimat, lecz także wyprowadzić z równowagi nawet stoika. By zapewnić sobie i swojej rodzinie komfort, kameralny nastrój oraz bezpieczeństwo w ogrodzie, należy go ogrodzić. Zobacz, jakie są Twoje opcje. 

Siatka z drutu ocynkowanego

Najbardziej popularnym w Polsce sposobem na odgrodzenie przestrzeni, jest zamontowanie drucianej siatki. Swoją sławę drut ocynkowany zawdzięcza niskiej cenie i łatwości w montażu. Ten rodzaj ogrodzenia królował zwłaszcza w PRL-u, jednak nadal często można zauważyć taką siatkę przy nowo wybudowanych domach, jako prowizorkę na kilka lat. Akcesoria do montażu, takie, jak na przykład pręty możesz kupić przez Internet na stronie https://www.kristal.net.pl/produkty/pret-gwintowany-m16/535. Taki płot nie zapewnia jednak praktycznie żadnej prywatności, ponieważ cienkie druty nie zasłaniają praktycznie nic. Na takim ogrodzeniu warto zamontować jakiegoś rodzaju przepierzenie. Modna ostatnimi czasy jest wiklinowa mata, którą montuje się na drutach. Zasłania ona nie tylko mało estetyczny płot, lecz także zapewni Ci prywatność. Równie popularne są przepierzenia ze sztucznych roślin, jednak nie są one trwałe i wymagają wymiany co kilka lat. Dużo lepiej sprawdzi się oplecenie takiego ogrodzenia żywymi roślinami zimozielonymi, na przykład bluszczem. Do montażu wiklinowej lub plastikowej przesłony, przydadzą się rozmaite elementy z https://www.kristal.net.pl/. Minusem tego rodzaju ogrodzenia jest jednak niska odporność na czynniki zewnętrzne i łatwo następująca korozja, dlatego płot z siatki wymaga pielęgnacji i wbrew pozorom jest dość trudny w utrzymaniu.

Drewniana pergola

Drewno to bardzo estetyczny sposób na ogrodzenie swojej przestrzeni. Gęste kratki z drewnianych listewek skutecznie zasłaniają to, co znajduje się za nimi, a dodatkowo nie oszpecą wystroju ogrodu. Przeciwnie, taki element dodaje ciepła i tworzy przytulny nastrój wokół tarasu lub przestrzeni wypoczynkowej. Pergole zapewniają prywatność, ale jeśli zechcesz je dodatkowo uszczelnić, również bardzo łatwo możesz puścić na nich zimozielone rośliny pnące, które pokryją drewno zielenią. Jeśli zdecydujesz się na rośliny na drewnianym ogrodzeniu, uważaj na wilgoć, zabezpiecz drewno dobrej jakości impregnatem i zraszaj liście bardzo oszczędnie.

Iglaki – sama natura

Dobrym, choć czasochłonnym sposobem na ogrodzenie swojej działki, może być także zasadzenie dookoła niej gęstego płotu z drzew iglastych. Najczęściej wykorzystywane są do tego celu tuje, ponieważ są dość tanie, rosną stosunkowo szybko i są bardzo łatwe w uprawie. Taka forma ochrony jest jednak długoterminowym projektem, ponieważ zanim drzewa urosną do pożądanych rozmiarów, mija zazwyczaj kilka lat. Taki “płot” trzeba też regularnie podlewać, przycinać i pielęgnować, przez co jego utrzymanie może być dosyć uciążliwe, zwłaszcza na samym początku. Jego ogromnym plusem jest za to bardzo estetyczny i oryginalny wygląd oraz szczelność, ponieważ przez gęste gałęzie zrośniętych ze sobą drzew nie przedrze się żadne ciekawskie spojrzenie, a Twój romantyczny wieczór z drugą połówką będzie prywatnym i niezakłóconym wydarzeniem.

Ogrodzenie działki to kwestia prywatności, spokoju i bezpieczeństwa. Zanim wybierzesz rodzaj płotu, jaki chcesz wybrać, przemyśl tę decyzję i dobrze zaplanuj rozmieszczenie poszczególnych segmentów, by uniknąć zbędnych poprawek w przyszłości.

Zdjęcie główne: Kampus Production/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak profesjonalna sesja zdjęciowa może podnieść wizerunek Twojej firmy?
Jak profesjonalna sesja zdjęciowa może podnieść wizerunek Twojej firmy?
Odkryj, jak profesjonalna sesja zdjęciowa może przyciągnąć więcej klientów i zwiększyć rozpoznawalność twojej marki.
Jak wybrać obrus do restauracji: poradnik dla właścicieli
Jak wybrać obrus do restauracji: poradnik dla właścicieli
Wybór odpowiedniego obrusa w restauracji może zaważyć na całokształcie wyglądu wnętrza i postrzeganiu go przez klientów. Dowiedz się jak dopasować materiał, kolor i wzór do stylu swojego lokalu.
Jak skutecznie przeprowadzić proces rozwodowy bez konfliktów?
Jak skutecznie przeprowadzić proces rozwodowy bez konfliktów?
Poznaj kroki, które pomogą Ci przeprowadzić proces rozwodowy bez konfliktów. Dowiedz się, jak zapewnić jednoznaczność decyzji i zaangażować mediatory do rozwiązania spornych kwestii.
Ostatnie wpisy