Jakie meble wstawić do nowoczesnego ogrodu?

Aranżacje
Jakie meble wstawić do nowoczesnego ogrodu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzanie przydomowego ogrodu to nie tylko rozplanowywanie grządek, miejsca posadzenia krzewów oraz położenia oczek wodnych. Aby otoczenie Twojego domu dobrze wyglądało, warto zadbać również o odpowiednie meble (zarówno tarasowe, jak i te typowo ogrodowe) i oświetlenie. Wszystkie te elementy będą składać się na harmonijną całość, która z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Jakie meble pasują do nowoczesnych ogrodów?

Nowoczesne ogrody charakteryzują się krótko przystrzyżonymi trawnikami, przyciętymi do geometrycznych kształtów krzewami, efektownymi skalniakami i rabatami oraz prostymi, klasycznymi dodatkami. Połączenie tych składowych sprawia, że nowoczesny ogród od razu budzi skojarzenia z minimalizmem, stylem skandynawskim, luksusem i elegancją. Jeśli marzysz o podobnym efekcie, postaw na proste, monochromatyczne meble designerskie, klimatyczne oświetlenie ze szczególnym podkreśleniem Twoich ulubionych elementów oraz dużą ilość geometrycznych form. W ten sposób stworzysz ogród pasujący do współczesnej aranżacji zielonej przestrzeni.

Z jakich materiałów powinny być wykonane meble ogrodowe?

Urządzając ogród należy pamiętać, że meble, które w nim staną, będą narażone na szereg czynników atmosferycznych, które mogą powodować ich szybkie zużywanie się. Ostre światło słońca i wysokie, letnie temperatury mogą przyspieszać blaknięcie kolorów, a jesienne deszcze, zimno, mgła i grad skutecznie zmniejszać wytrzymałość różnych powierzchni. Nie bez znaczenia będzie również śnieg i ujemne temperatury w czasie zimy – tak duże amplitudy temperatur w ciągu roku mogą niekorzystnie wpływać na jakość materiałów. Dodatkowym problemem mebli zewnętrznych są oczywiście szkodniki, zaczynając od insektów, a kończąc na gryzoniach, ptakach i kotach. Jak radzić sobie z tymi wszystkimi problemami? Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest wybieranie mebli ogrodowych, które zostały wykonane z twardych, wytrzymałych materiałów. Równie istotne jest zadbanie, aby elementy drewniane zostały odpowiednio zaimpregnowane. Warto także chronić meble, przenosząc je na zimę, kiedy nie są używane, do piwnicy lub garażu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny fotel ogrodowy z myślą o naszym domu?
Jak wybrać idealny fotel ogrodowy z myślą o naszym domu?
Przekształć swoją przestrzeń zewnętrzną za pomocą idealnego fotela ogrodowego. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze na podstawie komfortu, stylu, budżetu i warunków atmosferycznych.
Porady dla początkujących – jak efektywnie i bezpiecznie robić zakupy spożywcze w sieci
Porady dla początkujących – jak efektywnie i bezpiecznie robić zakupy spożywcze w sieci
Podpowiadamy, jak bezpiecznie i efektywnie zrobić zakupy spożywcze w sieci. Dowiedz się, czego unikać i jak optymalizować swój czas i pieniądze.
Jak wybrać odpowiednią formę opodatkowania dla twojego małego przedsiębiorstwa?
Jak wybrać odpowiednią formę opodatkowania dla twojego małego przedsiębiorstwa?
Dowiedz się, jak wybrać formę opodatkowania najodpowiedniejszą dla twojego małego przedsiębiorstwa, aby zoptymalizować obciążenie podatkowe i zapewnić zgodność z prawem.
Ostatnie wpisy