Jakie meble wstawić do nowoczesnego ogrodu?

Aranżacje
Jakie meble wstawić do nowoczesnego ogrodu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzanie przydomowego ogrodu to nie tylko rozplanowywanie grządek, miejsca posadzenia krzewów oraz położenia oczek wodnych. Aby otoczenie Twojego domu dobrze wyglądało, warto zadbać również o odpowiednie meble (zarówno tarasowe, jak i te typowo ogrodowe) i oświetlenie. Wszystkie te elementy będą składać się na harmonijną całość, która z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Jakie meble pasują do nowoczesnych ogrodów?

Nowoczesne ogrody charakteryzują się krótko przystrzyżonymi trawnikami, przyciętymi do geometrycznych kształtów krzewami, efektownymi skalniakami i rabatami oraz prostymi, klasycznymi dodatkami. Połączenie tych składowych sprawia, że nowoczesny ogród od razu budzi skojarzenia z minimalizmem, stylem skandynawskim, luksusem i elegancją. Jeśli marzysz o podobnym efekcie, postaw na proste, monochromatyczne meble designerskie, klimatyczne oświetlenie ze szczególnym podkreśleniem Twoich ulubionych elementów oraz dużą ilość geometrycznych form. W ten sposób stworzysz ogród pasujący do współczesnej aranżacji zielonej przestrzeni.

Z jakich materiałów powinny być wykonane meble ogrodowe?

Urządzając ogród należy pamiętać, że meble, które w nim staną, będą narażone na szereg czynników atmosferycznych, które mogą powodować ich szybkie zużywanie się. Ostre światło słońca i wysokie, letnie temperatury mogą przyspieszać blaknięcie kolorów, a jesienne deszcze, zimno, mgła i grad skutecznie zmniejszać wytrzymałość różnych powierzchni. Nie bez znaczenia będzie również śnieg i ujemne temperatury w czasie zimy – tak duże amplitudy temperatur w ciągu roku mogą niekorzystnie wpływać na jakość materiałów. Dodatkowym problemem mebli zewnętrznych są oczywiście szkodniki, zaczynając od insektów, a kończąc na gryzoniach, ptakach i kotach. Jak radzić sobie z tymi wszystkimi problemami? Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest wybieranie mebli ogrodowych, które zostały wykonane z twardych, wytrzymałych materiałów. Równie istotne jest zadbanie, aby elementy drewniane zostały odpowiednio zaimpregnowane. Warto także chronić meble, przenosząc je na zimę, kiedy nie są używane, do piwnicy lub garażu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy biodegradowalne pojemniki obiadowe mogą przyczynić się do zmniejszenia śmieci w gastronomii?
Czy biodegradowalne pojemniki obiadowe mogą przyczynić się do zmniejszenia śmieci w gastronomii?
Rozważamy wpływ biodegradowalnych pojemników obiadowych na redukcję ilości odpadów w sektorze gastronomicznym. Czy mogą one pomóc w walce z zanieczyszczeniem?
Jak energooszczędne panele grzewcze na podczerwień mogą zmniejszyć twoje rachunki za ogrzewanie?
Jak energooszczędne panele grzewcze na podczerwień mogą zmniejszyć twoje rachunki za ogrzewanie?
Odkryj zalety stosowania paneli grzewczych na podczerwień w domu i dowiedz się, jak mogą one przyczynić się do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania.
Do czego można dodać przetwory?
Do czego można dodać przetwory?
Przetwory na słodko i słono to świetne rozwiązanie na jesień i zimę. Dzięki nim możesz przez cały rok cieszyć się smakiem warzyw i owoców.
Ostatnie wpisy